Cookie Consent by Privacy Policies Generator website

Kaip Rašyti Motyvacinį Laišką

Patarimai kaip parašyti teisingą motyvacinį laišką. Dažniausiai pasitaikančios klaidos rašant motyvacinį laišką darbdaviui.

Kiekvieno žmogaus gyvenimo tikslas yra susikurti sau ir savo šeimai gerbūvį. Tai galima pasiekti tik susiradus sau tinkamą darbą, tiek išsilavinimo atžvilgiu, tiek asmeninių įgūdžių bei poreikių patenkinimui. Dažnas ieškantysis ieškodamas darbo užpildo gyvenimo aprašymo formą paieškojęs tam tikrų CV pavyzdžių. Nors ir daug yra CV formų, tačiau jos ieškantį darbo įspraudžia į tam tikrus rėmus, todėl verta pasvarstyti apie motyvacinio laiško rašymą. Darbdaviui gavus didžiulį srautą gyvenimo aprašymų yra sunku atsirinkti, kuris labiausiai atitinka įmonės veiklos kryptis bei tikslus ir kuris būsimas darbuotojas efektyviausiai prisidės prie kryptingos įmonės veiklos plėtojimo. Bet kokiu atveju pirminė darbuotojų atranka vyksta peržvelgus gyvenimo aprašymus ir juos suskirstant į atitinkamus iškeltus reikalavimus ir neatitinkamus. Sekantis atrankos etapas yra sudėtingesnis ir darbdaviui. Šiuo atveju jūsų kandidatūrą gali iš dagumos išskirti, tai kad prie gyvenimo aprašymo yra atsiustas ir motyvacinis laiškas. Motyvaciniu laišku galima daugiau pateikti vertingos informacijos ir darbdavį sudominti būtent jūsų kandidatūra. Svarbu nepamiršti, kad motyvacinis laiškas tik papildo gyvenimo aprašymą, bet norint išsiskirti iš daugumos būtina kartu su užpildyta gyvenimo aprašymo forma siųsti ir motyvacinį laišką.

Motyvacinio laiško rašymas sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis darbas. Norint parašyti teisingą motyvacinį laišką būtina sukaupti tam tikrų žinių apie jį. Norint pasiekti efektyviausių rezultatų bei parašyti būtent tai darbo vietai tinkantį motyvacinį laišką reikia išsiaiškinti kokias pagrindines klaidas daro rašantys motyvacinį laišką. Išsiaiškinus pagrindies daromas klaidas motyvaciniame laiške, reikia vadovautis pateiktomis instrukcijosmis ir pavyzdžiais, kad būtent jūsų siunčiamas motyvacinis laiškas būtų geriausias.

 

Norint parašyti teisingą motyvacinį laišką verta kreipti dėmesį į šiuos esminius dalykus:

 

motyvacinio laiško tikslas, forma, struktūra;

 

tinkamų žodžių ar frazių parinkimas;

 

gramatikos ar stilistikos klaidos.

 

Taigi, vadovaujantis aukščiau pateikta informacija apie motyvacinio laiško svarbą ir siekiant užimti norimas pareigas būtina rašyti ir siųsti motyvacinį laišką. Taip pat atsižvelgus į paminėtas didžiausias daromas klaidas rašant motyvacinį laišką jūsų pateikiamas motyvacinis laiškas busne tik išskirtinis, bet ir suteikiantis naudingos informacijos.